18 října, 2023

2.ročník Setkávání rodin v Choceradech

V sobotu 14.10.2023 proběhl v CKP Chocerady 2. ročník Setkávání rodin dětí

převzatých do náhradní rodinné péče z Dětského centra Strančice a z Centra komplexní péče Chocerady. Po společném uvítání na velkých schodech centra se děti odebraly do patra, kde si mohly namalovat svůj hrníček. V prostoru jídelny jsme nabízeli bohaté občerstvení, které připravili skvělé kuchařky. Zatímco děti tvořily, rodiče si popovídali, vyměňovali zkušenosti či sdíleli zážitky a vzpomínky. Nejstaršímu z dětí převzatých do pěstounské péče je dnes 33 let. Je nutné zdůraznit, že mnoho z dětí má závažné zdravotní znevýhodnění. Přesto se našli úžasní lidé, kteří se jich ujali a spojili s nimi své životy. Za to jim patří velký dík.

Společně jsme nad kolážemi fotografií zavzpomínali na dobu, kdy děti odcházely do svých nových domovů. Zpracování fotografií bylo milým propojením doby minulé a současnosti. Předpověď počasí nám dávala přesně jednu hodinu do začátku deště, a tak jsme v 15 hodin zapálili oheň a došlo na všemi očekávané opékání buřtů. Děti si také užily krásné hřiště centra. Milou návštěvou byla hejtmanka středočeského kraje paní Mgr. Petra Pecková. Tradičně si s námi opekla buřtíky a velmi zaujatě si popovídala s dětmi a rodiči. Přesně v 16 hodin začalo poprchávat, proto jsme se přesunuli zpět do jídelny. Plánovaným zpestřením byla písnička Pramínek vlasů, kterou si s námi na kytaru zahrál a zazpíval bývalý starosta obce Strančice pan Petr Svoboda. Na Obecním úřadě ve Strančicích se totiž začala psát historie centra v Choceradech.

Květinou jsme překvapili paní hejtmanku, která stejně jako jeden z chlapců od nás, měla narozeniny. Její velká empatie a zájem o dění v centru nám je vždy velmi milá. Cítíme totiž, že její zájem o dění a konání v celém středočeském kraji v různých oborech je obdivuhodný a pravdivý. Vážíme si toho a je nám velkou ctí, že si rodiče a děti mohou užít její opakované přítomnosti při našem Setkávání.

No items found.