LUCIE PRAŽANOVÁ, DiS.

Fyzioterapeut
Moje práce v CKP Chocerady mě moc baví.

V Dětském centru (dnes Dětském centru Chocerady - centru komplexní péče, p.o.; dříve Dětské centrum Strančice) jsem začala pracovat v září roku 2015 jako fyzioterapeut. Smyslem mé práce je pomoci potřebným nejen od bolesti a potíží, které jsou spojeny s onemocněním, ale přinést jim i něco příjemného, milého a něco, co jim třeba jen na chvilku udělá radost.

Ve své práci využívám znalostí Bobath konceptu, metody dle p. Jílkové, dechová cvičení, prvky Klappova lezení, polohování, míčkování a dalších rehabilitačních metod. Vystudovala jsem SZŠ Havlíčkův Brod (1999), VOZŠ MILLS Brandýs nad Labem (2002) obor Diplomovaný specialista v oboru fyzioterapie. 
Hned po ukončení studia jsem nastoupila do SPMP Modrý Klíč (2002 – 2007) škola + stacionář pro děti a dospělé s mentálním, či kombinovaným postižením, kde jsem získala spoustu zkušeností a rad, nejenom od kolegů a kolegyň, ale také od rodičů výše zmíněných klientů, kterých si dodnes nesmírně vážím. Poté jsem pracovala v IC Zahrada na vedoucí pozici rehabilitačního oddělení (2007 – 2011). Další necelé 4 roky jsem strávila na mateřské dovolené s mým synkem a dcerkou. 
Absolvovala jsem rovněž různé odborné kurzy např. Manuální lymfodrenáž (2006), Tejpování (2007), Psychosociální výcvik (2004) a od roku 2011 lektoruji odborné semináře v Síti mateřských Center. 
Mou velkou oporou jsou dvě děti, sílu a energii doplňuji hlavně se svou rodinou. Jsme sportovní rodina a tak rádi lyžujeme, jezdíme na kole, chodíme po horách. Moje práce v CKP Chocerady mě moc baví a ráda bych i nadále pokračovala v započaté práci fyzioterapeuta.