ZUZANA FUKSOVÁ

Vrchní sestra
Svou práci vnímám jako poslání.

V Dětském centru (nyní Dětském centrum Chocerady - centru komplexní péče, p.o.; dříve Dětském domově Strančice) pracuji od září roku 1989. Nejprve jsem zde působila jako sestra u lůžka, v dubnu roku 2001 jsem se stala vrchní sestrou a na této pozici pracuji doposud. Tým sester se mi pod rukama v průběhu let mění a já se stále snažím všechny sladit a hledat cesty k tomu, aby se jim v DC společně dobře pracovalo.

Všechny nás spojuje péče o znevýhodněné děti, které nás potřebují. Jako nemalou součást naší práce vnímám pomoc rodině pečující o své hendikepované dítě. Jsem ráda, když rodinám dáme možnost si odpočinout, zažít něco, co si s dítětem s hendikepem, o které 24 hodin pečují, nedopřejí (kino, divadlo,..) nebo se také věnují zdravým dětem v rodině.

Studovala jsem na SZŠ v Benešově, kde jsem v roce 1982 odmaturovala. Pomaturitní specializační studium v oboru Dětská sestra v Brně jsem absolvovala v roce 1994. V rámci pracovního týmu jsem prošla kurzem Feldenkraisovy metody, Bazální stimulace a dalšími odborným vzděláváním.